AGÜ Mimarlık Buluşmaları Başlıyor!

May 9, 2012

Image

2012 başında kurulan Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, akademik kadrosu, eğitim sistemi, eğitim programları ve öğrencilerine sağladığı olanaklar ile kısa sürede Türkiye’de ve dünyada önde gelen mimarlık okulları arasına girmeyi hedeflemektedir. Ulusal ve uluslararası deneyimleri ve yayınları ile alanında isim yapmış akademik kadrosu ve kurumsal bağlantıları ile uygulama ağırlıklı ve yurtdışı staj olanakları sunan bir eğitim programı kapsamında, farkındalıkları yüksek, alanında öncü ve yeniliklere açık bireyler yetiştirecek olan bir mimarlık okulu olacaktır.

Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinden oluşan AGÜ Mimarlık Fakültesi, öncelikli olarak Mimarlık ile Şehir ve Bölge Planlama bölümleri ile lisans eğitimine ve Mimarlık-Şehircilik temel alanlarında yüksek lisans eğitimine başlayacaktır.

AGÜ Mimarlık Fakültesi, sempozyum, konferans, çalıştay, sergi gibi bilimsel ve kültürel etkinlikler düzenlenmeyi,  -başta konumlandığı Kayseri’de olmak üzere- mimarlık ortamını zenginleştirmesinden dolayı oldukça önemsemektedir. Bu bağlamda hazırladığı etkinlikler dizisi, AGÜ Mimarlık Buluşmaları, 15 Mayıs 2012 Salı günü başlayacaktır.

Nur Urfalıoğlu / Burak Asiliskender / Asım Mustafa Ayten / Bahadır Altınkaynak

AGÜ Mimarlık Buluşmaları Mayıs 2012 Programı

  • 15 Mayıs 2012, Salı / 13.00
    Sinan Eserlerinde Şantiyecilik / Nilgün OLGUN (Y. Mimar), Gürsoy Grup
  • 29 Mayıs 2012, Salı /13.00
    İstanbul Salt Galata Restorasyon Uygulamaları / Tevfik DALKILIÇ (Mimar Restoratör), Osman TÜMERDEM (İnşaat Mühendisi), Neslihan Zeynep UYSAL (Mimar), PROMİM Mimarlık
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: